KARAYAŞMAK KÖYÜ
Demirözü | Bayburt
  • https://www.facebook.com/Karaya%C5%9Fmak-290874514405949/?fref=ts

Geride bıraktığımız 2016 yılının değerlendirmesi.

 Muhterem Karayaşmak Köylü komşularımız,
   Dünyaya geldiğimiz zaman, yer, anne ve babamız Allahın takdiridir. Bunlar hakkın da şu zamanda gelseydim, şuralı olsaydım ve ailem şu olsaydı demek kaderimize rıza göstermemek olur ki dini inanç bakımından doğru bir yaklaşım olmaz. Şahsım adına şunu söylüyorum ki Elhamdülillah Müslüman bir ailenin ferdi ve ismi ile Türk yerleşim yeri olan Karayaşmak Köyündenim. İnanıyorum ki bütün Karayaşmaklılarda aynı duyguyu paylaşmaktadırlar. İslamın doğuşu ile başlayan Hicret, ilerleyen zaman da insanların geldiği yer ve ailesinin kim olduğu unutulmamış ve asırlar boyu kökü ile anılmıştır. Bizde ekonomik, eğitim vb. şarlardan dolayı gurbete gelmiş  Karayaşmaklılarız. Herbirimiz bir değer ve birbirleri ile akraba olan insanlarız. 
  Karayaşmaklılar olarak bir olmak, birbirimizden haberdar olmak, geldiğimiz yeri unutmamak, acı ve tatlı günlerimizi paylaşmak için 2001 yılında kuduğumuz Derneğimiz, Karayaşmak ismine bir leke getirmeden güzel işlerde anılması için yönetim olarak azami gayret gösterdik.
   Burada 2016 yılının kısa bir değerlendirmesini yapmak istiyorum.
 
** Karayaşmak Köyü Derneği olarak, Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin organize ettiği Dernekler arası Bilgi Yarışması ve Futbol Turnuvasına iştirak ederek gençlerimizin toplumun önünde var olmalarına gayret ettik. Diğer organizelerde köyümüzün isminin var olmasına gayret ettik. 
 ** Üniversiteyi kazanan gençlerimizi, başarılarından dolayı tebrik mahiyetinde "Çam Sakızı Çoban Armağanı" misali onalrı mutlu etmeye çalıştık.
 ** Gençlerimizin mutlu günlerini duyurmak, düğünlerine katılarak onların sevinçlerine ortak olmaya çalıştık.
 ** Karayaşmak Köyünde yapılacak işlere katkı sunmaya çalıştık.
 ** Hak vasi olup aramızdan ayrılanların acısını paylaşıp, Dernek olarak işlerin yürümesine katkı sunduk.

 ** 2016 yılında aramızdan ayrılanlar;
Adil YEŞİL, Perihan YEŞİL, Asuman OKUMUŞ, Murat ATASOY, Sefer OKUMUŞ, Mustafa ŞAKAR, Hasan YEŞİL, Saliha YEŞİL, İsmail ATAŞ ve Rukiye LAÇİN olmak üzere toplam 10 yakınımız bizleri üzdü fakat Yaradanın emri karşısında rahmet dileyip dua etmekten başka bir şey yapamıyoruz. Hepimizin dönüşü O na. Aramızdan ayrılanların ve geçmişlerimizin mekanı cennet olsun.
   
Dernek muhasebi olarak da; 
İletişim kurduğumuz kişilerden, ortalama aidat ödeyen üye sayısı 95 kişi, buda % 69 a tekabül ediyor. 
Son genel kurulda 25 yaşını bitiren her Karayaşmaklının üye yapılmasını ve yıllık 50 TL olan aidat ücretinin ödenebilir olduğu kararı alınmıştı. Bu da bizde ismi bulunmayan Karayaşmaklılanın olduğu anlamına geliyor ki ozaman eksik üye tahsilatının daha fazla olduğu ortaya çıkıyor. 
 
   2016 yılında;
GELİRLERİMİZ 18 090 TL GİDERLERİMİZ 19 715 TL oldu ve  1 625 TL gider açığı olan bir bütçe ile 2017 yılına geçmiş durumdayız.
Basit bir hesap yapsak yüz kişi aidat verse 100 x 50 = 5 000 TL eder ki bu rakamında bir yıllık masrafın karşılamasının imkansız olduğunu gösteriyor. Sırası gelmişken yakınlarının Cenaze masraflarına katkı sunanlara Dernek Yönetimi adına teşekkür ediyorum.

 Yeni yılda Karayaşmak Köyü komşularımızdan biraz daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Aidat ödemelerini yönetim kurulu üyelerine veya ilgili hesaba yapmaları bizleri sevindirecektir.
Selam ve saygılarımızla,

Karayaşmak Köyü Dernek yönetimi adına,
                    Erol ATASOY
                  Dernek Başkanı
814 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın