KARAYAŞMAK KÖYÜ
Demirözü | Bayburt
  • https://www.facebook.com/Karaya%C5%9Fmak-290874514405949/?fref=ts

İlk maçımız 17 Nisan günü Erikdibi Köyü ile.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin organize ettiği 16. Köyler arası futbol turnuvası kuraları, Devetaşı Köyü Dernek merkezinde çekildi.
Karayaşmak Köyü C grubuna üştü. İlk maçımız Erikdibi Köyü ile 17 Nisan Pazar günü oynanacak.

Turnuvaya katılacak Köylerimizin Başkanları ve temsilcilerinin hazır bulunduğu kura çekimine bu sene 16 takımımız katılacağını beyan etti. Turnuvamıza son üç yılda, 2014 yılında 14 takım, 2015 yılında 15 takım ve 2016 yılında 16 takım katılarak güzel bir yıl-takım eşleşmesi oluşturdu.

Yönetim olarak, turnuvaya katılan köylerimizin fazla maç yapmaları için A, B ve C  şekilde 3 grupta puan mücadelesi olmasını planladık. Hangi grubun 6 takım olması için kura çekimi yapıldı ve B grubu 6 takım, A ve C grupları 5 er takım oldu. Alfabetik sıra ile takım temsilcileri çağrılarak kura çekimi gerçekleştirildi. Çekilen kura sonucunda aşağıdaki gibi gruplar oluştu. 

                       KURA SONUCU OLUŞAN  GRUPLARI 
     A  GRUBU     B  GRUBU     C  GRUBU
1ÇİFTETAŞ 1 ÇAKIRÖZÜ 1KURBANPINAR 
2 İĞDİR 2PINARCIK 2KARAYAŞMAK 
3KALECİK 3YONCALI3ERİKDİBİ 
4PETEKKAYA 4GÜNEŞLİ 4GÖLOBA 
5ÇAYIRYOLU 5AŞAĞIÇIMAĞIL 5AĞÖREN 
 6BAYRAMPAŞA  

  Grupların oluşumundan sonra A ve C gruplarının bay takımlarını tespit etmek için kura çekildi. A grubundan İĞDİR ve C grubundan KURBANPINAR ilk hafta (17 Nisan Pazar günü) maç oynamayacaklar. Diğer takımlarımızın grup maçları var. İlk haftamızın eşleşmeleri çekilen grup sırasına göre oluştu. 
1. Haftanın takım eşleşmeleri şu şekilde oldu.
A Grubu  ÇİFTETAŞ - KALECİK,    PETEKKAYA - ÇAYIRYOLU.        (İĞDİR-bay takım)
B Grubu  ÇAKIRÖZÜ - PINARCIK,  YONCALI - GÜNEŞLİ,  AŞAĞIÇIMAĞIL - BAYRAMPAŞA
C Grubu KARAYAŞMAK - ERİKDİBİ,  GÖLOBA- AĞÖREN.         (KURBANPINAR bay takım)
 İlk haftanın maç saatleri, canlı yayın programında belli olacak. Hangi takımlarımızın saat kaçta ve hangi statta oynayacağı açılışta kura ile belirlenecektir. TFF İl Hakem kuruluna sunacağımız fikstür de bir sorun yaşamazsak dört maçımız Kacasinan Futbol Sahasında, üç maçımızı ise Mahmutbey Futbol Sahasında oynatmanın programını yaptık.  Sonra ki haftalar da ilk maçın başlaması 09.00, son maçın başlaması 21.00 olacak ve hepsi Kocasinan Futbol Sahasında oynanacak.
16. Köyler arası futbol turnuvamızın, dostlukların pekiştiği, Bayburtumuzun isminin güzel zikredildiği bir çalışma olmasını dileriz. Turnuvaya katılan Derneklerimizi tebrik eder başarılar dileriz.
                                                                 TURNUVA SPOR KOMİSYONU


1069 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın